Úspešný štart junioriek

Sobota 12.10. bola okrem veľkého comebacku žien-senioriek  Slávie Zvolen v Považskej Bystrici aj štartom do nového ročníka pre zvolenské juniorky. Ako jediné sa v sobotu zo Zvolenských družstiev predstavili na domácej pôde, kde hneď v 1. kole hostili v pohronskom derby Banskú Bystricu. Očakávanie pred zápasmi boli o to väčšie, že z minulej sezóny mali športovo ŠK Tatranu Banská Bystrica čo vracať.

Zápas naše juniorky nezačali práve najlepšie. Napriek sľubnému úvodu a priebežnom stave 4:0 vlastnými chybami hlavne na podaní súperkám darovali viac bodov ako bolo treba a v koncovke ho prehrali. Našťastie prehra v 1. sete naše hráčky ešte viac nabudila a po odstránení zbytočných chýb už v nasledujúcich setoch nedali súperkám šancu a zvíťazili konečným výsledkom 3:1.

Druhý zápas býva často diametrálne odlišný od prvého, avšak proti Banskej Bystrici sa to nepotvrdilo. Až na ťažšie štarty v úvodoch setov všetky hráčky Zvolena išli po jednoznačnom víťazstve. Napriek tomu, že dostali priestor aj všetky hráčky z lavičky, Zvolen dominoval vo všetkých činnostiach. Za stavu 2:0 sa rozhodovalo v dramatickej koncovke  tretieho setu. Kolektívny a zodpovedný výkon podčiarkla v samom závere Iva Chamulová dvoma esami v rade a hráčky sa mohli tešiť z dobrého štartu do sezóny po víťazstve v sete 27:25, celkovo 3:0.

Veľká vďaka patrí aj divákom, ktorí vytvorili hlavne v druhom zápase skvelú kulisu a povzbudzovali dievčatá k čo najlepšiemu výkonu. Aj oni majú zásluhu na prvých 6 bodoch do tabuľky.

Zvolen – Banská Bystrica: 3:1 (-20,20,22,15)

Zvolen – Banská Bystrica: 3:0 (20,18,25)

Rozhodoval: I. Čierťašská

Zvolen: Krkošová (C), Seidlová, Ondrejmišková (L), Pekárová (L), Chamulová, Krnáčová, Fryčová, Hermanová, Buljanová, Backová