Prelínacia súťaž o extraligu žien – Prešov

V termíne 10., 11., 12. apríla sme prišli zabojovať spolu s ďalšími 4. účastníkmi baráže o 2 postupové miesta do extraligy žien.

Zostava: Osvaldová (C), Tužinská, Poláčiková, Sásiková, Nociarová, Boháčiková (Danková, Hríbiková ) libero Trnavská

1. zápas: Zvolen – Elba Prešov 3:0 (22,12,17)

Mladý tím plný odvážnych a v poli výborne hrajúcich hráčiek pod vedením našej kamarátky Terezy Slančovej bojoval s nami o svoje prvé body na turnaji. Do zápasu sme vstúpili trochu nervózne, pre nás bolo dôležité zorientovať sa v hale a začať čo najrýchlejšie hrať našu hru. Darilo sa nám hlavne na sieti kde sme nekompromisne skladali útoky a dokázali ubrániť súpera. Zrodilo sa vcelku nečakane hladké víťazstvo.

2. zápas: Zvolen – Senica 3:1 (20, 17, -20, 20)

Čakal nás papierovo najsilnejší súper, keďže Senica vstupovala na turnaj z pozície 9 družstva extraligy. Zápas sa niesol v duchu eliminovania dvoch kľúčových hráčiek súpera na ktoré sme postavili našu obranu. Výborne sme prvé 2 sety podávali a odtláčali súpera zo siete. V treťom sete sme však na servise spravili veľa chýb a súper sa zameral postavením blokov na naše smečiarky. To sa podpísalo pod prehratý set. Do toho posledného sme však zabrali a postrážili si koncovku. Ďalšie víťazstvo.

3. zápas: Zvolen – DzS Prešov 3:2 (-23,-24,20,13,9)

Ďalší extraligista ktorý síce v lige vyhral jeden nepodstatný zápas ale predsa len mal viacej skúseností z ťažších zápasov. Lepším útokom sme drtili súpera na sieti ale nezvládli dobre rozbehnuté koncovky. Zápas sme zlomili väčšou koncetráciou v poli a skvelým servisom. Dôležité tretie víťazstvo.

4. zápas: Zvolen – TAMI Bratislava (-18,15,18,-21,18)

Pre nás určite najťažší zápas vzhľadom na značnú vyčerpanosť po 2 dňoch. V prvom sete sme si nechali zobrať možnost zabojovať o koncovku. Následné dva sa sme súpera zlomili na sieti a servise. Ten aj po svojich nevynútených chybách stratil stred setov. Štvrtý set sme celý prehrávali a aj keď sme sa dotiahli do koncovky neustáli sme ju a prišla prehra. Tajbrejk sme začali zle, za stavu 1:5 prišiel motivačný time out. Po ňom sme nastolili obrat až do stavu 14:11. Trochu ľahkovážne sme nechali súpera zmazať naše mečbaly. Fantastické však bolo sledovať ako sme odvrátili 4 mečbaly súpera a následne kapitánka zariadila víťazstvo technickým úderom na čiaru.

Piatok:
Dobré zo Slovenska Prešov – SVK DDK-LED Senica 3:2 (14, 23, -14, -24, 9)
TJ TU Slávia Zvolen – VK ELBA Prešov 3:0 (22, 12, 17)
VK TAMI Bratislava – Dobré zo Slovenska Prešov 3:1 (-21, 21, 16, 16)

Sobota:
TJ TU Slávia Zvolen – SVK DDK-LED Senica 3:1 (20, 17, -20, 20)
VK TAMI Bratislava – VK ELBA Prešov 2:3 (-21, 21, -24, 21, -11)
Dobré zo Slovenska Prešov – TJ TU Slávia Zvolen 2:3 (23, 24, -20, -13, -9)
SVK DDK-LED Senica – VK ELBA Prešov 2:3 (-24, 24, 17, -18, -11)

Nedeľa:
TJ TU Slávia Zvolen – VK TAMI Bratislava 3:2 (-18, 15, 18, -21, 18)
VK ELBA Prešov – Dobré zo Slovenska Prešov 0:3 (-28, -24, -20)
SVK DDK-LED Senica – VK TAMI Bratislava 3:0 (19, 14, 22)

Poradie po 1. turnaji: 1. TJ TU Slávia Zvolen 4-0 10 bodov, 2. Dobré zo Slovenska – Prešov 2-2 6, 3. VK ELBA Prešov 2-2 4, 4. SVK DDK-LED Senica 1-3 5, 5. VK TAMI Bratislava 1-3 5.