Juniorky doniesli zo Žiliny len 2 body

Po zimnej prestávke, juniorky odohrali posledný zápas, ktorým ukončili presnú polovicu sezóny. V sobotu 11.1. cestovali na palubovku poslednej Žiliny, ktorá však v poslednom zápase pred Vianocami ukázala progres, keď zdolala doma Bystricu hladko dvakrát 3:0. Napriek tomu, sme verili, že v Žiline dokážeme vyhrať nie len jeden, ale aj oba zápasy.

V prvom zápase sa dva sety sa hral vyrovnaný volejbal, ktorý sa však vyznačoval skôr slabou hrou z oboch strán ako dramatickosťou. Hlavne podanie z našej strany bolo na tragickej úrovni a hanbiť by sa zaň mohli aj žiačky, nie juniorky. Zápas skončil v treťom sete, kde bez väčšieho zápalu Zvolen dokázal uhrať len 17 bodov a celkovo prehral v pomere 3:0.

V druhom došlo k zmene, hráčky vybehli na súpera s primeraným nasadením a jednoduchou hrou získali set v pomere 18:25. To však akoby už na ten deň hráčkam stačilo a v ďalších dvoch setoch herná tragédia z prvého zápasu až na pár výnimiek pokračovala.