Cez víkend sa odohrali druhé kolá súťaží

opäť Bystričanky a zápas ukončili víťazne vo svoj prospech vo štvrtom sete, keď po hrubej chybe rozhodcu za stavu 25:24 nezískali set domáce hráčky, ale Bystričanky dostali darovaný bod a to aj využili k získaniu setu aj zápasu v pomere 1:3. K tomuto momentu však nemuselo dôjsť, keby domáce hráčky nepustili vedenie o 4 body, ktoré si vybudovali počas setu.  Kapitánka domácich Kristína Krkošová sa bezprostredne po prvom zápase rozhovorila: „Myslím si, že celému teamu chýba zdravé sebavedomie a dravosť v hre. V minulom aj predminulom zápase sme robili častokrát hlúpe chyby, kt. by sme na tréningoch nerurobili,  aj keď sme ženy ako hovoria tréneri…

V druhom zápase sa žiaľ – tak ako proti Košiciam – v domácom družstve zopakoval oproti prvému zápasu výrazne slabší výkon po všetkých stránkach. Obraz hry sa žiaľ nedarilo zvrátiť ani viacerými striedaniami či taktickými ťahmi domácej lavičky. Aj diváci, ktorí prišli, zostali nepríjemne zaskočený (ne)kvalitou hry. Domácim nič nevychádzalo, kazili od servisu, príjmu a aj lôpt zadarmo všetko čo sa dalo a niekedy takmer aj nedalo. Až v druhej polovici tretieho setu, keď to vyzeralo na „uterák“ domáce hráčky zdvihli hlavy a odrazu bolo herne aj výsledkovo vyrovnané. Žiaľ, v jeho závere sa niekoľkými chybami pripravili o možnosť zvratu v stretnutí a prehrali 0:3. Po druhom zápase sme znova oslovili Kristínu Krkošovú: Našim najväčším problémom v zápase bol príjem, na ktorom  padla celá naša hra…”  ďalej pokračovala aj so zhodnotením rozhodcu a celkovej psychiky družstva: „Čo sa týka zápasu PÁN rozhodca mal zrejme ťažkú noc a ťažké srdce na Zvolen a pár jednoznačne zaujatými rozhodnutiami v prospech BánskoBystričaniek úplne zlikvidoval akúkoľvek našu snahu na zvrat. Nechcem sa ale vyhovárať na rozhodcu….za výsledok, ktorý sme dosiahli si možeme v prvom rade samé. Každá z nás by si mala uvedomiť, že pokazenie jednej lopty ešte zápas neprehráva, rýchlo sa z nej poučiť, hrať ďalej a zbytočne sa tým netrápiť. Z toho toťiž vychádzajú následné chyby z nekoncentrovanosti a nedostatočnej sebadôvery.  Pretože si myslím, že práve naša psychika ovplyvňuje najviac našu hru… „ V tomto dala za pravdu Kristínke aj trénerka z pod Urpína Zdenka Famfulíková: „Polovička úspechu dievčenského družstva je v ich hlavách, a až potom prichádzajú na rad herné predpoklady. My sme sa dokázali na zápas lepšie nabudiť a aj malé zakolísania vo výkone nás nedokázali na rozdiel od Zvolenčaniek rozhádzať.“

Sme vďační každému divákovi za návštevu a povzbudzovanie a keďže dievčatá na sebe tvrdo pracujú, môžeme Vám sľúbiť už len lepšie výkony a výsledky a divácke zážitky z hry vo všetkých nasledujúcich zápasoch 🙂

Konečný výsledok:  ZV : BB 1:3 (-14, 20, -13, -24) , 0:3 (-15, -10, -20)