Brusno sfúklo Zvolen

V nedeľu sa začalo ďalšie kolo v 6-kovom volejbale mladších žiačok. Dievčatá cestovali za súperom do Brusna, ktoré je druhé v tabuľke. Vedeli sme, že zápas bude náročný nakoľko sme cestovali bez mnohých oporných hráčok z nášho družstva. I napriek tomu sme však verili, že dievčatá ktoré cestovali budú môcť aspoň trochu potrápiť súpera. Celý týždeň pred zápasom sme venovali tréning hlavne kvalitnému servisu a pohybovej činnosti v poli. I napriek dobrej pripravenosti nám dievčatá v hre akosi zamrzli a už v prvom sete nechali súpera hladko vyhrať. Najprv sme si s trénerom povedali, že ich zmiatlo nové prostredie a tak sme vystriedali na komplet celú šestku dievčat. Aj tieto dievčatá však akoby zabudli prečo sme vôbec prišli do Brusna. V poli sa nám vôbec nedarilo, podanie nám lietalo do vysokého stropu a siete. Začali sme teda hráčky striedať a oživovať hru skúsenejšími. V polovici druhého setu sme mali pocit, že sa ľady povolili a dievčatá si opäť spomenuli prečo sme prišli. Stav sa však už nedal zvrátiť a aj druhy set sme prehrali. Do tretieho sme mali nevýhodu primajúceho družstva, súper však pokazil a nám sa otvorila brána do možností bodovať. Konečne sme sa troška prebrali a zrazu ani nevieme ako potlačili sme súpera na podaní až na stav 0:5. I napriek snahe dievčatá z Brusna aj takýto stav dokázali otočiť a skúsenosťami nad nami vyhrali aj tretí set a tak sme prvý zápas prehrali na 3:0. Po prestávke nás čakal ďalší zápas. S trénerom sme mali pocit, že dievčatá sa ako tak zbavili trémy ale veľmi sme sa mýlili. V nasledujúcich setoch nás súper dobrým servisom zatlačil k stene. Dievčatá si nevedeli urobiť príjem a bodovali sme len náhodnými loptami a nepozornosťou súpera. Ako trénerku ma to tak veľmi nahnevalo, že dievčatá vôbec nedali hre žiadny život a tak si po druhom sete museli vypočuť veľmi tvrdú kritiku na svoju hru. V treťom sete sme ešte mierne vystrčili rožky na súpera to nám však nestačilo už na rozbehnutého súpera aj aj druhý zápas sme prehrali. V tomto zápase sme padli až na svoje herné dno, a preto sa musíme poučiť z našich chýb. Aj ja ako tréner som spadla na zadok a poviem vám aj som si ho riadne udrela. Ale príde nový deň a ja sa znovu postavím a začnem od znova a stále dokola to isté budem učiť na tréningu lebo opakovanie je matka múdrosti. Preto týmto odkazujem dievčatám, že občas aj tréner vyletí a použije nepekné slová alebo nie preto aby vás ponížil ale aby zapol vo vás gombík bojovnosti a  nebojácnosti postaviť sa aj náročnejšiemu súperovi so vztíčenou hlavou a nie ako ten posledný psíček, ktorý sa bojí búrky. Od nasledujúceho tréningu začneme od znova, pozametáme chyby a vyhodíme ich do koša. Spolu, jeden za všetkých a všetci za jedného, lebo v kolektívnom športe musíme držať spolu.